Program

Ana Sayfa / Program

26 Kasım 2021, Cuma

Saat

Konuşmacı - Konu

09:00 – 13:00

Kongre Kayıt

13:00 – 13:15

Açılış ve Protokol

1. OTURUM

Başkan: Doç. Dr. Ozan DOĞAN

13:30 – 13:45

Zuhal Dilek ŞANLI – GEBELİK VE DOĞUMA BÜTÜNCÜL BAKIŞ

13:45 – 14:00

Seda KESKİN – GEBELİK DOĞUM VE DOĞUM SONRASI DESTEK VE TAKVİYELERE BÜTÜNCÜL BAKIŞ

14:00 – 14:15

Ayten ALTINTAŞ – GEBELİK VE DOĞUMA OSMANLI TIBBI BAKIŞ AÇISI

14:15 – 14:30

Kahve Arası

2. OTURUM

Başkan: Prof. Dr. Ege Can ŞERFOĞLU

14:30 – 14:45

Selcen BAHADIR – GEBELİK VE DOĞUM SONRASI CİNSEL HAYATA BÜTÜNCÜL BAKIŞ

14:45 – 15:00

Cem KEÇE – GEBE LOĞUSA VE EMZİREN PARTNERİ OLAN ERKEKLERİN CİNSEL YAŞAMINA PSİKOLOJİK BAKIŞ

15:00 – 15:15

Ege Can ŞEREFOĞLU – GEBELİK DOĞUM VE DOĞUM SONRASI ERKEĞİN CİNSEL YAŞAMINA ÜROLOJİK BAKIŞ

15:15 – 15:30

Fatma COŞAR – CİNSEL TRAVMALARIN GEBELİK DOĞUM VE DOĞUM SONRASI SÜRECE YANSIMALARI

15:30 – 15:45

Kahve Arası

3. OTURUM

Başkan: Doç.Dr.Ali EKİZ

15:45 – 16:00

Zümra ATALAY – GEBELİK STRESİ VE MINDFULLNES (ONLINE)

16:00 – 16:15

Betül DEMİRKIRAN – GEBELİK VE DOĞUMDA EPİGENETİK ONLINE

16:15 – 16:30

Saliha EROĞLU – GEBELİK DOĞUM VE LOĞUSALIKTA EFT’NİN KULLANIMI

16:30 – 16:45

Mehmet KARAV – GEBELİK VE DOĞUMDA HİPNOZUN VE HİPNOTERAPİNİN KULLANIMI

16:45 – 17:00

Ali Ata ÖZDEMİR – HİPNOBİRTHİNG VE OBSTETRİ DE ÖNEMİ

17:00 – 17:15

Kahve Arası

4. OTURUM

Başkan: Prof. Dr. Muharrem İNAN

17:15 – 17:30

Yeliz ŞİRİN – GEBELİK VE EGZERSİZ ONLINE

17:30 – 17:45

Muharrem İNAN – GEBELİKTEN DOĞUMA ORTOPEDİK YAKLAŞIM

17:45 – 18:00

Büşra DURAK – GEBELİKTE PİLATES VE YOGA

18:00 – 18:15

Gülsemin ERTÜRK ÇELİK – GEBELİKTE KAS VE İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARINDA OSTEOPATİNİN YERİ

27 Kasım 2021, Cumartesi

Saat

Konuşmacı - Konu

1. OTURUM

Başkan: Prof. Dr. Fatma Ferda VERİT

09:00 – 09:15

Zühal Dilek ŞANLI – GEBELİKTE UYGULANABİLEN GETAT YÖNTEMLERİNE BÜTÜNCÜL BAKIŞ

09:15 – 09:30

Asuman KAPLAN ALGIN – GEBELİK VE DOĞUMA AKUPUNKTURLA BÜTÜNCÜL BAKIŞ

09:30 – 09:45

Hasan KARAAĞAÇ – NÖRO PROLOTERAPİ

2. OTURUM

Başkan: Dr. Asuman KAPLAN ALGIN

10:00 – 10:20

Özden ÖZSOY KOÇ – DOĞUM SONRASI BEBEĞE BÜTÜNCÜL BAKIŞ

10:20 – 10:35

Kemal Nuri ÖZERKAN – BİR BÜTÜNCÜL TIP MODALİTESİ OMURA TESTİ
ONLINE

10:35 – 10:50

Sare DAVUTOĞLU – GEBELİKTE FİTOTERAPİ UYGULAMALARI

10:50 – 11:05

Hülya KAYHAN – GEBELİKTE AROMATERAPİNİN KULLANIMI VE ÖNEMİ

11:05 – 11:20

Ufuk ALATEKİN – GEBELİK VE DOĞUM SONRASI MEZOTERAPİ UYGULAMALARI

11:20 – 11:35

Kahve Arası

3. OTURUM

Başkan: Dr. Sare DAVUTOĞLU

11:35 – 11:50

Burak AYDIN – GEBELİK VE MİKROBİYOTA

11:50 – 12:05

Hasan Hüsnü EREN – GEBELİKTE MİKROBESİN TRİAJI VE İYOTUN KULLANIMI

12:05 – 12:20

Eyyüb YILMAZ – GEBELİKTE BESLENME

12:20 – 12:35

Didem GÜLMEZ – GEBELİKTE CİLT BAKIMI VE KİMYASALSIZ YAŞAM

12:35 – 13:35

Öğle Yemeği

4. OTURUM

Başkan: Doç.Dr. Orkun ÇETİN

13:35 – 13:50

Emine Aylin ATAKIR – GEBELİK VE DOĞUMDA HOMEOPATİ’NİN KULLANIMI

13:50 – 14:05

VİDEO SUNUM

14:05 – 14:20

Ali Timuçin ATAYOĞLU – GEBELİKTE APİTERAPİNİN YERİ

14:20 – 14:35

Yasemin AYDIN – PERİNATAL DÖNEMDE REFLEKSOLOJİ

14:35 – 14:50

Kahve Arası

5. OTURUM

Başkan: Doç. Dr. Ali Doğukan ANGIN

14:50 – 15:05

Hülya OKUMUŞ – GEBE EĞİTİMİNDE BİLGİLENDİRMEDEN BÜTÜNCÜL YAKLAŞIMA DOĞRU
ONLINE

15:10- 15:20

Hüsniye DİNÇ KAYA – DOĞUMDA GELENEKSEL UYGULAMALAR FATMA ANA ELİ BİTKİSİ

15:20- 15:35

Sevil GÜNAYDIN – OBSTETRİ VE AYURVEDA 

15:35- 15:50

Nilgün AVCI – GEBELİKTE MÜZİK TERAPİ

15:50- 16:05

Kahve Arası

6. OTURUM

Başkan: Doç. Dr. Ozan DOĞAN

16:05- 16:20

BİLDİRİ SÖZLÜ SUNUM

16:20 – 16:35

Murat YASSA – DOĞUMHANEDE TRANSPERİNEAL USG’NİN KULLANIMI

16:35 – 16:50

Çiğdem PULATOĞLU – DOĞUMU KOLAYLAŞTIRAN MANEVRALAR VE POZİSYONLAR

16:50 – 17:05

Şule SELMAN – GEBELİK VE DOĞUMDA REBOZO TEKNİĞİ

17:05 – 17:20

Kahve Arası

7. OTURUM

Başkan: Prof. Dr. Aslı GÖKER

17:20 – 17:35

Handan ÖZCAN – DOĞUMDA SOSYAL DESTEK

17:35 – 17:50

İnci ÇAVUŞOĞLU – RUHSAL DOĞUM VE DOĞUM TRAVMASI

17:50 – 18:05

Nesibe UZEL YAR – ANNE BEBEK BAĞLANMASINDA EBELERİN ROLÜ ONLINE

WORKSHOP

18:00 – 19:00

Hasan Hüsnü EREN – GEBELİKTE İYOT VE MİKRO BESİN

28 Kasım 2021, Pazar

Saat

Konuşmacı - Konu

1. OTURUM

Başkan: Neşe KARABEKİR

09:00 – 09:15

Hakan COKER – KEŞKESİZ DOĞUM

09:15 – 09:30

Selçuk SOMER – SUYA VE SUDA DOĞUM

09:30 – 09:45

Semra ÖZER – SEZERYAN SONRASI VAJİNAL DOĞUM DÜNÜ, BUGÜNÜ VE GELECEĞİ

09:45 – 10:00

Aslı GÖKER – ANNE BEBEK DOSTU SEZERYAN

10:00 – 10:15

Neriman GÜDÜCÜ – PLASENTA TÜKETİMİ PLASENTAFAJİ

10:15 – 10:30

Kahve Arası

2. OTURUM

Başkan: Dr. Dilek YEŞİLBAŞ

10:30 – 10:45

Neşe KARABEKİR – ANNE, BEBEK BAĞLANMASI YA DA BAĞLANAMAMASI

10:45 – 11:00

Dilek YEŞİLBAŞ – POSTPARTUM DEPRESYONU 

11:00 – 11:15

Tahir ÖZAKKAŞ – TRAVMATİK DOĞUM DENEYİMİ SONRASI KADINA BÜTÜNCÜL BAKIŞ

11:15 – 11:30

Esra AYDIN – TRAVMATİK DOĞUM DENEYİMİ SONRASI BEBEKLERDE VE ÇOCUKLARDA GELİŞEN PSİKİYATRİK BOZUKLUKLAR

11:30 – 11:45

Kahve Arası

3. OTURUM

Başkan: Uzm. Ecz. Hülya KAYHAN

11:45 – 12:00

Murat KARTAL – GEBELİK VE DOĞUMDA FİTOTERAPİ VE AROMATERAPİNİN GÜVENLİ KULLANIMI

12:00 – 12:15

Fatma HENDEN – GEBELERDE VE ÇOCUKLARDA HOMEOPATİ VE SCHUSLER TUZLARININ KULLANIMI

12:15 – 12:30

İsmail ASLAN – VAJİNAL VE SEZERYAN DOĞUM SONRASI BEBEK MİKROBİATASI VE KOLİKTE KULLANILAN TAMAMLAYICI TIP YÖNTEMLERİ

12:30 – 13:30

Öğle Yemeği

PANELLER

13:30 – 14:30

DOĞAL DOĞUM DÜNÜ – BUGÜNÜ – GELECEĞİ
BAŞKAN: Hakan COKER
PANELİSTLER: Neşe KARABEKİR – Semra ÖZER – Şule SELMAN – Aslı GÖKER – Nazan KARAHAN – Ayca YILMAZ

14:30 – 15:30

GEBELİK ve DOĞUMDA KULLANILACAK FİTOTERAPÖTİK AJANLAR
BAŞKAN : Sare DAVUTOĞLU
PANELİSTLER : Zuhal Dilek ŞANLI – Asuman KAPLAN ALGIN – Hülya KAYHAN – Ayten ALTINTAŞ

15:30 – 16:30

DOĞUM TRAVMASININ ÖNLENMESİ ve DOĞUM EĞİTİMİ
BAŞKAN: Semra ÖZER
PANELİSTLER: Hakan Coker – Nesibe UZEL YAR – Sevil GÜNAYDIN – Hüsniye DİNÇ KAYA